O farmě

O farmě

Byl jednou jeden kluk a ten měl velký sen. Ten sen si mohl splnit až v jeho 50-ti letech. Koupil si koně. Stalo se, že kůň onemocněl a potřeboval každodenní péči. Majitel si ho přivezl z ustájení k sobě na zahradu, kde trávil víkendy a dovolené. Koník se uzdravil díky lidské péči, ale stalo se, že už zůstal na zahradě. Byl velký a malé provizorní stání už mu nestačilo.

Pak se narodil vnouček a tak mu dědeček koupil poníka. Shetlanda, vzácnou kobylku, která byla celorepublikově hledaná, jak jsme se později dozvědeli.

Z jara se kobylce narodilo hříbě. Krásný plyšový hřebeček, který se stal okamžitě kamarádem našeho českého teplokrevníka. Velké kamarádství i s ostatními psími a kočičími kamarády bylo projevem svobodného pohybu po zahradě, spokojenosti, klidu a v neposlední řadě krásného prostředí Podblanického kraje.

Po deseti letech byla farma jakž takž dobudována a naši a dnes už i cizí koně mají krásné ustájení. Vy, kteří máte rádi a vyhledáváte klid, pohodu, rodinné prostředí, přátelství zvířat a jízdu na koních, zkuste se přijet podívat do Podblanického kraje na Farmu Loreta, polosamotu u Vlašimi s krásným výhledem nejen na posvátnou horu Blaník. Budete vítání.

Umístění a lokalita farmy vybízí k mnoha turistickým aktivitám po okolí, např: výlez na horu Blaník s rozhlednou (od Kondrace 6 km po naučných stezkách nebo z Louňovic pod Blaníkem 12 km), cyklotrasy, zámek Jemniště, zámek Konopiště, Růžkovy Lhotice nebo procházka v rozhlehlém zámeckém parku ve Vlašimi. Pro více informací sledujte stránku Aktivity v okolí.